Biblioteka React po raz pierwszy została zastosowana w aplikacji Facebook, następnie w serwisie Instagram. W 2013 roku dołączyła do innych znanych bibliotek interfejsu użytkownika, takich jak: jQuery czy Angular.

React powstał w 2011 roku, kiedy inżynier Facebooka zdecydował się stworzyć ReactJS specjalnie z zamiarem ulepszenia rozwoju interfejsu użytkownika. Od tego czasu ewoluuje i przejmuje scenę interfejsu internetowego. React jest niezwykle popularny. Chociaż JavaScript ma wiele bibliotek i frameworków, które czynią go bardziej użytecznym i potężnym, w 2019 roku React zajął 3. miejsce wśród wszystkich frameworków JavaScript.

Technicznie rzecz ujmując, React jest biblioteką JavaScript typu open source, front-end. Jest również znana jako React.js lub ReactJS i został opracowany specjalnie do tworzenia interfejsów użytkownika lub komponentów interfejsów użytkownika. Facebook jest liderem społeczności programistów i firm, które utrzymują kod źródłowy dla React. ReactJS może być nawet używany jako baza do tworzenia aplikacji mobilnych lub witryn jednostronicowych.

Szkolenia z React

Chcesz rozwinąć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie tej biblioteki? Zapraszamy na szkolenia obejmujące tematykę pracy z React. Więcej informacji…