Przesyłanie dokumentów do urzędów przy pomocy Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (EPUAP) cieszy się rosnącą popularnością wśród obywateli.

Jako jedni z pierwszych na rynku usług IT opracowaliśmy kompleksowy moduł w pełni integrujący obieg dokumentów z Elektroniczna Platformą Usług Administacji Publicznej. Dzięki modułowi, pisma przesyłane poprzez platformę pojawiają się na bieżąco w systemie kancelarii.

Sam moduł jest niezwykle prosty w obsłudze, a jego automatyzacja zapobiega błędom.

Aktualizację zawartości skrzynki odbiorczej rozpoczynamy w systemie obiegu dokumentów E-kancelaria, rozpoczynamy od kliknięcia przycisku „Pobierz dokumenty EPUAP„. Po wykonaniu trzech poniższych kroków, możemy zająć się obsługą otrzymanych dokumentów jak również cieszyć się z faktu, że pliki wcześniej przetworzone bezpiecznie znalazły się na platformie EPUAP.

pobierz dokumenty epuap

Krok 1

pobieranie dokumentu z epuap

Pobieranie korespondecji przychodzącej z EPUAP do systemu E-Kancelaria.

Krok 2

Rejestracja i dalsze procedowanie dokumentu przychodzącego z EPUAP.

Krok 3

wyślij dokument do epuap

Wysyłka dokumentu będącego odpowiedzią na wcześniejszą korespondencję.


Złożony zespół usług

Krótki opis procesu

Przycisk „Pobierz dokumenty EPUAP” powoduje automatyczne połączenie aplikacji ze dedykowaną, oficjalną skrytką urzedu na platformie EPUAP. Aplikacja sprawdza czy pojawiły sie nowe pisma skierowane do urzędu, jeśli tak są zaczytywane bezpośrednio na listę dokumentów oczekujących na rejestrację w systemie obiegu dokumentów.

Dokumenty pochodzące z EPUAP oznaczone są odowiednią ikoną pozwalającą na ich właściwą identyfikację w systemie.


Dokument pochodzący z EPUAP, po zarejestrowaniu Systemie Obiegu Dokumentów, jest procedowany tak jak dokumenty przesyłane inną drogą np. pocztą tradycyjną czy też pocztą elektroniczną. Zgodnie z zasadami i terminami obowiązującymi w KPA. Po przygotowaniu odpowiedzi na pismo, trafia dona o dokumentów przygotowywanych do wysyłki. O tym, że tą konkretną odpowiedź należy wysłać na skrytkę adresata na EPUAP, mówi nam ikona EPUAP.
Zaznaczamy odpowiedź, którą chcemy przesłać na platformę i klikamy przycisk „Wyślij do EPUAP„.


Przystępujemy do statniego kroku wysyłki odpowiedzi na pismo pochodzące z EPUAP.
Odpowiedź zostaje podpisana przez pracownika kancelarii i przesłana na skrytkę EPUAP nadawcy pisma.

Masz więcej pytań? Zadzwoń: +48 532 514 856 lub napisz biuro@windroos.pl