Małopolska Noc Naukowców po raz 15!

Jubileuszowa odsłona wydarzenia zaskoczyła swoim programem jak co roku! Cieszymy się, że Windroos IT Consulting ma przyjemność wspierać to wydarzenie od strony informatycznej! Zaproponowane przez nas poruszające się „obiekty kosmiczne”, na stałe weszły do grafik i publikacji mających związek z MNN.

Wydarzenie jest już dobrze znane mieszkańcom regionu, ale jego sława rozprzestrzenia się coraz dalej. Popularnonaukowa impreza, która jest ceniona i uwielbiana przez uczestników oraz zdobywa każdego roku coraz więcej zwolenników. To właśnie czas na możliwość przyjrzenia się pracy naukowców z bliska oraz porozmawiania z nimi. To jedyny taki dzień gdzie badacze odrywają się od swojej pracy i pasji a czas poświęcają dla nas, cierpliwie odpowiadają na dręczące nas pytania.

Wydarzenie rozbrzmiało w 7 miastach w Małopolsce. W tym roku każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Program obejmował ok. 2 000 atrakcji: od obserwacji gwiazd, pokazów laserowych, ciekawostek ze świata biologicznego, poprzez fizyczno-chemiczne eksperymenty, zgłębianie świata techniki, mechaniki oraz obcowanie z nowoczesnymi robotami, pojazdami i wynalazkami, aż po podróż do wnętrza ziemi oraz kosmosu.

To wszystko przygotowane zostało przez ponad 1 200 naukowców, uczonych, badaczy oraz studentów z blisko 85. kół naukowych. Łącznie prawie 40 instytucji partnerskich.

Dla najmłodszych i młodzieży również znalazły się atrakcje w postaci warsztatów, które zachęcały do aktywnego uczestnictwa. W tym roku wydarzenie miało formę hybrydową, by więcej osób mogło w nim uczestniczyć oraz by odbyło się w bezpiecznych warunkach.

Opublikowanych zostało 36 wykładów online. Z dotychczasowych analiz wynika, że w Małopolskiej Nocy Naukowców wzięło udział aż 48 tyś. osób!


Z roku na rok wydarzenie zdobywa rzesze nowych Uczestników, którzy z niecierpliwościa czekają na ta jedyna w swoim rodzju noc. Eksperymenty naukowe zainteresowały widzów z Ukrainy, Wielkiej Brytanii czy Niemiec! W wydarzeniu uczestniczyły również osoby z Irlandii, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Holandii, Niemiec, Austrii, Wielkiej Brytanii, a także z Indii, Chin, Brazylii i Kanady!
Nikt z uczestników nie był zawiedziony tegorocznym programem, który aż kipiał ilością atrakcji. Same liczby wskazują na to, że jubileuszowa popularnonaukowa impreza był jedną z ciekawszych i wartych zobaczenia w tym roku.